Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Yeterlilik Belgesi Almayana İş yok

İş alımlarında artık ilk öncelik yeterlilik belgesine verilecek. Yeterlilik belgesi alma noktasında son gün 26 Mayıs.

Yeterlilik Belgesi Almayana İş yok
Yeterlilik Belgesi Almayana İş yok Cem Güner
Bu içerik 489 kez okundu.

Mesleki yeterlilik belgesi için son bir ay kaldı. Ancak bu zamana kadar belge alması gerekenler içerisinde yalnızca onda bir kişinin belge almış olması kafaları karıştırıyor.

 

Bakanlığın kararına göre yeterlilik belgesi alınması şartı var. Yeterlilik belgesi olmayan işçiyi çalıştıran işverene de ceza kapıda. Bakanlığın kararı uyarınca altıncı aydan itibaren yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara taviz verilmeyecek Yeterlilik belgesi alınmasına bir ay kalmasına rağmen belge alması gereken 384 bin kişiden yalnızca 30 bin kişi başvuru yapmış bulunuyor.

 

Bakanlık ise konu hakkında taviz verilmeyeceğini belirtirken yeterlilik belgesi almayan çok sayıda kişinin işsiz kalması söz konusudur. 26 Mayıs'a kadar bir ertelemenin olmayacağı bilgisi de sunulmuş bulunuyor. 26 Mayıs'tan itibaren mesleki yeterlilik belgesi olmadan içi çalıştıran işverene 500 lira ceza verilecek.

 

Belgesi olmayan kişi ise işsiz kalacak. BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre ise başvurular son günlere bırakılıyor. Yine 26 Mayıs tarihinin erken olduğu ifade edilen açıklamada kişi iş anlamında ne kadar uzman olursa olsun eğer belgesi yok ise işsiz kalacağı vurgusu yapıldı.
 

 

Yeterlilik belgesi Bakanlık İşe girebilmek için gereki belge
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı