Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Yok Artık MONA LİSA !

Yıllardır gizeminin çözülmesini bekleyen Moni Lİsa tablosunun yaratıcısı Leonardo Da Vinci'nin portresi ile ilgili ortaya atılan iddia kafaları karıştırdı.

Yok Artık MONA LİSA !
Yok Artık MONA LİSA ! Cem Güner
Bu içerik 1498 kez okundu.

Mona Lisa tablosunu duymayan yoktur. Mona Lisa tablosu yıllardan bu yana araştırmacılar tarafından incelenmekte. Gizemli olduğu düşünülen ve gizemi çözülmeye çalışılan Mona Lisa tablosu ile ilgili inanılmaz bir iddia ortaya atıldı.

 

MONA LİSA EŞCİNSEL Mİ?

Rönesans dönemi sanatçılarından olan Leonardo Da Vinci'nin eseri olan Mona Lisa'nın eşcinsel olduğu iddiası ortaya atıldı. Bir kadın ile bir erkek modelin ortak Mona Lisa olduğunu söyleyen Tarihi ve Kültürel Miraslar Ulusal Komitesi Başkanı Silvano Vinceti tablo ile ilgili şok iddia da bahsi geçen kadın ve erkeğide açıkladı.

Vinceti, Mona Lisa tablosundaki kişinin bir erkek ve bir kadının karışımı olduğunu, kadının Tüccar karısı olan Lisa Gherardini ile Gian Giacorno Caprotti'nin karışımı bir kişilik olduğunu iddia etti. Vinceti kızıl ötesi tarama ile incelediği tabloda bu sonuca vardığını söylerken, Mona Lisa'da yer alan kişinin burnunun, alnının ve gülümsemesinin Da Vinci'nin diğer tablolar ile benzerlik taşıdığını söyledi.

 

Mona Lisa Mona Lisa Tablosu Mona Lisa hakkındaki gerçekler Mona Lisa sırrı Mona Lisa Eşcinsel mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar