MAÇ SONUÇLARI

300 Bin Kişiyi Dolandıran Çete Gözaltına Alındı

300 bin kişiyi dolandırarak 10 milyon TL vurgun yapan şebeke gözaltına alındı.

300 Bin Kişiyi Dolandıran Çete Gözaltına Alındı
Bu içerik 367 kez okundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 300 bin kişiyi arayarak dolandırmaya çalışan şebekeye operasyon düzenledi.

 

VATANDAŞLAR İHBARDA BULUNMUŞLARDI !

Yetkililer, göz aldıkları şüphelilerin Türkiye’de 300 bin kişiyi arayarak 10 milyon vurgun yaptıklarını öğrendi. Vatandaşlar Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne banka hesaplarından bilgileri olmadan para çekildiği ihbarında bulunmuşlardı.

Yetkililer yapılan bu ihbarları dikkate alarak 2 ay boyunca sürdürdükleri teknik takibin sonrasında vatandaşları dolandıran şebekenin Afyonkarahisar’da 0850 VOİP hattı ile vatandaşları arayarak dolandırdıklarını öğrendi.

 

EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI !

Yetkililer, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından alınan operasyon izniyle 3 Mayıs’ta önceden belirlenmiş olan İstanbul ve Afyonkarahisar’daki adreslere eş zamanlı baskın yaptılar.

Yetkililer tarafından belirlenmiş adreslere yapılan operasyonlarda 8’i kadın 15 kişi gözaltına alındı. Yapılan kapsamlı operasyonun sonucunda 18 dizüstü bilgisayar, sahte kimlikler, 19 cep telefonu, 1 flaş bellek, 2 kaşe ve çok sayıda doküman ele geçirildi.

 

ELE GEÇİRİLEN VERİLER İNCELEMEYE ALINDI !

Yetkililer söz konusu şebekenin Türkiye genelinde 300 bin kişinin kart bilgisine ulaşarak 10 milyon TL değerinde vurgun yaptıklarını öğrendiler. Ele geçirilen yazılı ve dijital veriler polis ekipleri tarafından incelemeye alındı.

10 milyon tl vurgun yaptılar 300 bin kişiyi dolandırdılar
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke