Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Çanakkale'ye Düşen Meteorda Yaşam İzlerine Rastlandı

Çanakkale'ye 1964 yılında düşen meteor üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda yaşam izlerine rastlandı.

Çanakkale'ye Düşen Meteorda Yaşam İzlerine Rastlandı
Çanakkale'ye Düşen Meteorda Yaşam İzlerine Rastlandı Berk
Bu içerik 848 kez okundu.

Çanakkale’ye 1964 yılında gök taşı düşmüştü. Düşen bu göktaşı hakkında yapılan araştırmalarda, göktaşında yaşam izlerine dair kanıtlar bulundu.

 

İNSANLARDA BULUNAN AMİNO ASİTLERE RASTLANDI !

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine 1964 yılında düşen gök taşı hakkında NASA ve İstanbul Üniversitesi bilim insanları, geniş çaplı bir araştırma başlatmıştı.

Başlatılmış olan geniş çaplı bu araştırma kısa bir süre önce sonuçlandı. Meteorda yapılan araştırmada insanların bünyesinde bulunan amino asitlere rastlandı.

 

2012 YILINDA NASAYA GÖNDERİLMİŞTİ!

Çanakkale’ye 1964 yılında düşmüş olan 4 kilogram ağırlığıandaki meteor, incelenmesi için İÜ Fen Fakültesi Fizik Bölümü’ne gönderilmişti. Yapılan incelenmenin ardından daha kapsamlı bir araştırma yapılması için düşen meteor 2012 yılında NASA’ya gönderildi.

NASA tarafından yapılan inceleme 4 yılın sonucunda tamamlandı. Yapılan bu incelemede insanların bünyesinde yer alan amino asitlere rastlandı. Meteorda 19 farklı amino asit çeşidine rastlandı.

 

 

YILDA YAKLAŞIK 5000 METEOR DÜŞÜYOR !

Yavuz Örnek tarafından dile getirilen bir konuda dünyaya yılda yaklaşık 5000 meteor düştüğünü ancak bu meteorların sadece %10’nun  elde edildiği söylendi.

Örnek, dünyada bu zamana kadar 50 binden fazla meteor ele geçirildiği ve ele geçirilen bu meteorların büyük çoğunluğunun kutuplarda bulunduğunu dile getirdi.

 

 

meteor çanakkale
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı