Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Açık hava sinirlere iyi gelir mi?

Günümüz şartlarında yaşam biz insanları çok fazla etkilemekte, yıpratmakta, sinirlendirmekte. Bu noktada sinirlenen, gerilen vücudumuza açık hava iyi gelir mi? Neler yapma doğru olur?

Açık hava sinirlere iyi gelir mi?
Açık hava sinirlere iyi gelir mi? Cem Güner
Bu içerik 860 kez okundu.

Günümüz şartlarında yaşam biz insanları çok fazla etkilemekte. Yani aslında monoton yaşamın beraberinde getirdiği stres, yorgunluk, mutsuzluk, geçim sıkıntısı, iş, okul, aile gibi maddi ve manevi sıkıntılar nadide sinirlerimiz üzerinde çok fazla etkiye sahip. Kendimize vakit ayıramamaktan, yeterince dinlenememekten şikayet ediyoruz ve genelde iki haftalık tatile çıkabileceğimiz ihtimaline güvenerek yaşıyoruz. Kendini yenileyemeyen sinirlerimizi yıpratıyor ve bununla birlikte uykusuzluk, baş ağrısı gibi küçük yahut büyük sıkıntılara katlanmaya çalışıyoruz. Halbuki vaktimizi almayacak yahut bizleri zorlamayacak küçük şeylerle ruhsal ve bedensel olarak dinlenebiliriz.

 

YAPILMASI GEREKENLER

Kısa bir yürüyüş, yarım saatlik bir bisiklet seyahati, beş dakikamızı almayacak bir çiçek sulama fikri, balkonumuzda yapacağımız bir keyif kahvaltısı yahut piknik yaptığımız yeşil bir pazar günü bizlere iyi gelecektir. Gördüğünüz üzere saydığım bu etkinlikler hep temiz havada yapabileceğimiz küçük faaliyetler. Burada dikkatinizi çekmesini istediğim husus açık hava sinirlere iyi gelir mi? Sorusuydu. Nihayetinde buna evet demek durumundayım çünkü oksijen sinirleri yatıştırmakta ve insanı rahatlatmakta büyük rol oynuyor. Düşündüğümüzde derin nefes almanın bile bizlere verdiği rahatlık tartışılamaz bir gerçek. Kaldı ki doğanın bizlere sunduğu hiçbir şey insanlara ve diğer canlılara zarar verebilecek nitelikte değildir. O yüzden imkanımız varsa bol bol deniz havası almalı, günün pek de sıcak olmayan vakitlerinde yürüyüşlerde bulunmalı, ara sıra toprakla iç içe olmalıyız. En azından penceremizi açıp birkaç derin nefes almak bile iyi gelecektir.

 

AÇIK HAVA İYİ GELİR

Vücudumuz, dünyanın bizlere empoze ettiği yaşam stiline ayak uydurmaya çalışırken zaten yoruluyor ve ruhsal olarak da bir süre sonra alışıla gelmişlikten, sorumluluklardan, kurallardan ve bulunduğumuz topluma uyum sağlamak zorunda bırakılmaktan fazlasıyla sıkılıyoruz. Ruhen ve bedenen ister istemez yıpranıyor, yılları kovalarken kendi değerimizin farkına ne yazık ki varamıyoruz. Sonra belki de ruhsal ve bedensel birçok hastalıkla karşı karşıya kalıyoruz. Yorgunluktan, sıkıntı ve stresten bir anlık da olsa arınma yollarının bu denli basit çözümleri bulunurken kendinizi ihmal etmemenizi dilerim. Unutmayın ki açık hava sinirlere iyi gelir. Oksijensiz yaşayamayacağımızı bildiğimiz halde doğanın bize sunduklarından yararlanmamamız bizim ihmalkarlığımızdır.

 

Açık hava Sinirlere iyi gelir Sinirlenenler neler yapmalı Sakinleşmek için neler yapılmalı Açık havanın faydaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı