Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Güneş'in Kütlesinden 660 Milyon Kat Büyük Karadelik Bulundu

Bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda Güneş'in kütlesinden 660 milyon kat büyük kara delik buldu.

Güneş'in Kütlesinden 660 Milyon Kat Büyük Karadelik Bulundu
Güneş'in Kütlesinden 660 Milyon Kat Büyük Karadelik Bulundu Berk
Bu içerik 787 kez okundu.

Bilim insanları Şili’de yaptıkları araştırmalar sonucu Güneş’in kütlesinden ortalama 660 milyon kat büyük olan bir kara delik keşfettiler.

 

73 MİLYON IŞIK YILI UZAKTA KARADELİK BULUNDU !

Bilim insanları Şili’nin Atacama Çölünde bulunan ALMA teleskobu ile yaptıkları gözlemler sonucunda Dünya’dan 73 milyon ışık yılı uzakta bir kara delik buldular.

Yapılan araştırmalarda saniyede ortalama 500 kilometre hız ile hareket eden kara deliğin gaz bulutundan meydana geldiği öğrenildi. Bulunan kara deliğin Güneş’in kütle miktarından 660 milyon kat daha büyük olduğu öğrenildi.

 

SAMANYOLU MERKEZİNDEKİ KARADELİKTEN 150 KAT YOĞUN !

Bir dergide yayınlanan yazıya göre, bulunan bu karadeliğin kütlesinin Samanyolu merkezinde yer alan karadelikten 150 kat daha yoğun olduğu belirtildi.

Bilim insanları kara delikler ile ilgili yaptıkları daha önceki araştırmalarda karadelik kütlelerinin Güneş’in ortalama kütlesinden 500 milyon ile 1.5 milyon daha büyük olduğunu ifade ediyorlardı.

 

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR !

Güneş’in kütlesinden 660 milyon büyüklükte olan bu karadelik ile ilgili araştırmalar sürüyor. Böyle bir araştırmanın yazıya dökülerek açıklanması sonucunda karadeliklere karşı büyük bir ilgi oluştu.

kara delik güneşten büyük kara delik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liverpool 0-0 Manchester United
Liverpool 0-0 Manchester United
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı