Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Cinayete Müebbet

Manisa'da işlenen bir kadın cinayetinin bugün görülen karar duruşmasında sanığa mühebbet hapis cezası verildi.

Cinayete Müebbet
Cinayete Müebbet Cem Güner
Bu içerik 471 kez okundu.

18 Eylül 2015 günü Manisa'da gerçekleşen olayda, eşinin üzerine yanıcı ispirto maddesini dökerek ateşe veren ve ölümüne sebebiyet veren Mehmet Güler'in yargılamasında bugün karar duruşması yapıldı.

 

BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmaya Segbis sistemi aracılığıyla katılan sanığa savcılığın hakkında talep ettiği mühebbet ağırlaştırılmış hapis cezasına karşı mütalaa beyanı soruldu. Sanık beraatini talep etti, sanık müdafi müvekkilinin masum olduğu konusunda savunma yaptı. 

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Mahkeme kararı görüşmek için kısa bir ara verdikten sonra salona tekrar döndü ve kararı açıkladı. Karısını ispirto dökerek canice öldüren koca Mehmet Güler'e Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası verildi. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası her ne kadar adı müebbet olsa da ömür boyu hapis cezası anlamına gelmemektedir. 35 Yıl hapis cezası aldığı anlamına gelir. Bu cezanında 3'te 2'sini yatması prosedür olarak uygulanır. Ceza evinde sorunsuz olarak 23 yıl geçirirse şartlı tahliyeden faydalanabilir. Her hangi bir af durumu söz konusu olmazsa sanığın aldığı ceza ve cezanın yatarı budur.

 

MAKTÜLÜN AİLESİ

Sanığa cezası açıklandıktan sonra maktülün (ölenin) ailesinin bir nebze olsun mutlu olduğu ve adaletin yerini bulduğu şeklinde mahkemeye hitaben sözler söyledikleri görüldü.

Kadın cinayetlerini sonlandıracağız platformu ise mahkeme çıkışı yaptıkları açıklamada, mahkemenin doğru bir karar verdiğini, karardan mutlu olduklarını ve kadın cinayetlerinin sonlandırılması için cezaların ve yaptırımların arttırılması gerektiğini belirttiler.

Kadın cinayeti Kadın cinayeti karar Mahkeme kararı Cinayete müebbet Müebbet hapis cezası Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasında kaç yıl ceza yatar kaç yıl yatarı var Müebbetin yatarı ne k
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı