MAÇ SONUÇLARI

Dünyanın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti

Dünyanın en yaşlı insanı ünvanına sahip Susannah Mushatt Jones isimli 116 yaşındaki kadın kısa bir süre önce hayatını kaybetti.

Dünyanın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti
Bu içerik 278 kez okundu.

Amerikalı Susannah Mushatt Jones isimli 116 yaşındaki kadın dünyanın en yaşlı insanı ünvanını elinde tutuyordu. Ancak Jones kısa bir süre önce hayatını kaybetti.

 

HAYATINI KAYBETMEDEN ÖNCE 10 GÜNDÜR HASTAYDI !

Jones’un New York’ta kaldığı yaşlılar evinde hayatını kaybettiği Gerontoloji Araştırma Grubu uzmanı olan Robert Young tarafından açıklandı. Robert Young, Jones’un hayatını kaybetmeden önce 10 gündür hasta olduğunu belirtti.

Susannah Mushatt Jones, Alabama eyaletinin Montgomery kentine yakın bir yerde 1899 yılında doğmuştu. Siyahı kızlar için özel bir okulda eğitim gören Jones’un 10 kardeşi vardı.

 

GUINESS REKORLAR KİTABINA GİRMEYİ BAŞARMIŞTI !

Jones, geçen sene 117 yaşındaki Japon Misao Okawa’nın hayatını Tokyo’da kaybetmesi sonucunda dünyanın en yaşlı insanı ünvanıyla Guieness Rekorlar Kitabına girmeyi başarmıştı.

Jones’un yakınları, Jones’un bu kadar uzun zamandır yaşamasının sebebinin insanlara olan sevgisi ve cömertliğinden dolayı kaynaklandığını söylemişti.

 

JONES, ÜNVANINI DEVREDİYOR !

Young, Jones’un hayatını kaybetmesi sebebiyle 116 yaşındaki Emma Morano’nun dünyanın en yaşlı insanı olacağını belirtti.

116 yaşındaki İtalyan vatandaşı Emma Morano’nun kendisinden birkaç ay büyük olan Jones’tan dünyanın en yaşlı insanı ünvanını alabilmesi için Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin yaşını onaylaması gerekiyor. 


 

dünyanın en yaşlı insanı dünyanın en yaşlı insanı öldü
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke