Yunan Ligi Askıda: PAOK Başkanı AEK Atina Maçında Sahaya Silahla Girdi

Yunan Ligi Askıda: PAOK Başkanı AEK Atina Maçında Sahaya Silahla Girdi

PAOK deplasmanında maça çıkan AEK Atina, PAOK’lu Başkanın hezimetine uğradı. Maçta iptal edilen PAOK’un golüne sinirlen PAOK Başkanı, Ivan Savvidis sahaya silahla girdi.

SPOR - 2018-03-12 17:00:41 Bu içerik 952 kez okundu.

AEK Atina takımı Yunanistan liginin 1. sırasında yer alıyor ve PAOK ise ikinci. AEK’in deplasmanda oynadığı PAOK maçında, atılan golün iptal edilmesi inanılmaz sahnelere ev sahipliği yaptı.

Maçta son dakika da 0-0 giderken PAOK oyuncusu Veral tarafından atılan golün hakemlerce ofsayt kabul edilmesi üzerine, iki tarafta sahaya akın etti. Sahaya giren ekiplerin neticesinde soyunma odasına giden hakemlerden sonra PAOK Başkanı Ivan Savvidis sahaya belinde bir silah ile girdi. Yaşanan görüntüler herkesi şok etti.

Yunanistan Kültür ve Spor Bakanlığının Spordan Sorumlu Bakan Yardımcısı Yorgos Vassiliadis dün gece olaylar yüzünden ertelenen AEK Atina ve PAOK maçına yönelik  Başbakan Aleksis Çipras ile görüştüğünü kaydetti. Vassiliadis, "Kurallar herkes için geçerli. Bu sebeple, süresiz bir şekilde lig maçlarını durdurma kararı aldık.” açıklamasında bulundu.

Savvidis’e yönelik yapılan açıklamaları yalanlayan Savvidis'in basın sözcüsü Tatiana Gordina "Başkanın kimseyi tehdit etme amacı yoktu, bunun içine silah da dahil. Yazılanlar gerçekleri çarpıtan ifadeler." sözlerine yer verdi.

DİĞER HABERLER