Galatasaray Uzatmada Tahtı Başakşehir’e Bıraktı

Galatasaray Uzatmada Tahtı Başakşehir’e Bıraktı

Galatasaray-Gençlerbirliği maçında uzatmalarda 1-0 mağlup olarak liderliği Başakşehir’e teslim etti. Fatih Terim’in tüm forvetlerini maçta değerlendirmesi bile yenilgiye engel olamadı.

SPOR - Galatasaray - 2018-04-10 10:53:36 Bu içerik 1515 kez okundu.

Galatasaray-Gençlerbirliği maçında uzatmalarda mağlup olan Cimbom, tahtı Başakşehir’e elleri ile teslim etti. Ankara’da oynanan maçta 90+2’de Cimbom’u yıkan golü Alper attı.

Maç boyunca beklediği golü bir türlü ağlarla kavuşturamayan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 60. dakikadan sonra kolları sıvadı. Gençlerbirliği savunmasını yıkmak isteyen Fatih Terim, takımdaki tüm forvetleri sırayla sahaya sürmeye başladı.

60. dakikada Belhanda’yı sahadan alıp yerine Eren Derdiyok’u alan Terim, 69. dakikada  Rodrigues’i çıkartarak yerine Sinan Gümüş’ü aldı. Her ne kadar forvette oyuncu değişikliğine gidilse de kanatlardan başarılı hamleler gelmemesi üzerine Galatasaray yine de golü bulamadı. 79. dakikada hava toplarını etkin kullanabilmesi için Donk’u sahaya alan Terim’in bu hamlesi de başarısız oldu.

90+2’de Alper’in golü ile mağlup olarak sahadan ayrılan Galatasaray, Belhanda ve Rodrigues’in hücum da etkili olamaması üzerine 3 puan kaybederek tahtı Başakşehir’e devretti.

DİĞER HABERLER