Derbide Can Yakıcı Aletler, Derbi Sonrası ise PFDK Cezaları Havada Uçuştu

Derbide Can Yakıcı Aletler, Derbi Sonrası ise PFDK Cezaları Havada Uçuştu

Fenerbahçe-Beşiktaş’ın olaylı derbisi kaldığın yerden devam edecek. Peki Beşiktaş maça çıkmazsa ne olacak? Maça yeni hakem mi atanacak?

SPOR - 2018-04-26 15:36:20 Bu içerik 648 kez okundu.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın olaylı derbisinin ardından TFF maçın kaldığı yerden devam etmesi kararına vardı. Herkesin beklediği “kaldığı yerden devam” kararını TFF kararını Müsabaka Talimatı’nın 20.maddesine göre verdi.

TFF, “Ortaya çıkan zorlayıcı sebepler dolayısıyla müsabaka yarıda kalmıştır!” açıklamasını yaptı.

PFDK tarafından ise Fenerbahçe’ye 3 maç seyircisiz oynama ve 1 milyon lira para cezası verdi. PFDK Fenerbahçe’yi suçlu bulurken TFF maçı kaldığı yerden devam ettirerek Fenerbahçe’yi akladı. İşte de tam da bu belirsizlik kafaları karıştırdı.

Kaldığı dakikadan devam edecek olan maça yeni bir hakem atanacak. Mete Kalkavan’ın tekrardan atanabilmesi veya başka hakemin görev alabileceği belirtildi.


1 oyuncu değişikliği yapan Fenerbahçe, 2 oyuncu değişikliği daha yapabilecek ve maçta 2 oyuncu değiştiren Beşiktaş ise 1 oyuncu değişikli yapacak.

Beşiktaş’ta maç sırasında sarı kart gören Aatif, Tosic ve Caner ikinci sarı kartı alması halinde kırmızı kart görerek oyun dışı edilecekler.

Maçta kırmızı kart yiyen Pepe’ye ise PDFK, 1 maç ceza vermekle yetindi. Beşiktaş maça 10 kişi olarak başlayacak.

Tatil edilen maçta hakemlere verilen 21 kişilik listede yer alan oyuncular, kadroda tekrardan yer alabilecek. Ve listede bulunan oyuncular arasında sakat veya hasta olan varsa TFF’ye mazeretini bildirerek yedek listeden bir oyuncu atanacak. Bu durum ise oyuncu değişikliği olarak sayılmayacak.
 
Beşiktaş’ın söylentiler üzerinde olması gibi maça çıkmaması halinde hükmen mağlup sayılacağı bildirildi.

DİĞER HABERLER