Dünya Kupası Mücadelelerinde Manchester City Rüzgarı Esiyor

Dünya Kupası Mücadelelerinde Manchester City Rüzgarı Esiyor

İngiltere Premier Lig şampiyonu olan Manchester City’in 2018 FIFA Dünya Kupası mücadeleleri için 16 oyuncusunu Rusya’ya gönderdiği bildirildi.

DÜNYA - 2018-07-05 14:21:12 Bu içerik 393 kez okundu.

İngiltere Premier Lig şampiyonu olan Manchester City, Rusya’ya 2018 FIFA Dünya Kupası mücadeleleri için 16 oyuncusunu yolladı. Dünya Kupası mücadelelerinde Manchester City oyuncularının rüzgarı esmeye devam ediyor. City’in yolladığı 16 oyuncunun 11’i kupada son 8 takım arasında hala mücadele veriyor.

Dünya Kupası mücadelelerine devam eden Manchester City oyuncularının ülkeleri, Brezilya, Belçika, Fransa, İngiltere olurken, elenen oyuncuların ülkeleri ise Arjantin, Almanya, Portekiz ve İspanya oldu.

Kupada toplam 86 farklı ülkeden 184 oyuncu mücadele verdi. Manchester City’in kupadan elenen futbolcuları, İspanya’dan David Silva, Portekiz’den Bernardo Silva, Almanya’dan İlkay Gündoğan, Arjantin’den ise Sergio Agüero ve Nicolas Otamendi oldu.

Manchester City’in kupada hala mücadele veren oyuncuları ise Belçika’dan Vincent Kompany, Kevin Debruyne, Brezilya’dan Ederson, Fernandinho, Danilo, Gabriel Jesus, Fransa’dan Mendy, İngiltere’den ise Kyle Walker, John Stones, Fabian Delph ve Sterling oldu.

DİĞER HABERLER