Cüneyt Çakır’ın İsmi Finale Damga Vurdu

Cüneyt Çakır’ın İsmi Finale Damga Vurdu

'Fas-İran' ve 'Nijerya-Arjantin' maçında düdük çalan Cüneyt Çakır’ın final maçını da yönetmesi bekleniyor.

SPOR - 2018-07-05 14:37:18 Bu içerik 732 kez okundu.

Türkiye’yi Dünya Kupası turnuvalarında temsil eden Cüneyt Çakır, Rusya’da 'Fas-İran' ve 'Nijerya-Arjantin' maçlarında düdük çaldı. İsmi çeyrek final hakemleri arasında yer almayan Çakır’ın final maçını yöneteceği tahmin ediliyor.

Rusya’da düdük çaldığı iki maçı da başarıyla yöneten Çakır’ın 'Nijerya-Arjantin' maçındaki soğukkanlılık ve güçlü otoritesi ile aldığı VAR kararı dünya basınında geniş yer tutmuştu.

2010 yılında UEFA Elit Listesi’ne giren Çakır’ın adı çeyrek final maçlarını yönetecek ve turnuvanın kalanında görev almayacak hakemler arasında bulunmadı. Bu da Çakır’ın final maçına damga vuracağını kanıtladı.

Çeyrek final maçlarını yönetecek ve turnuvanın kalanında görev almayacak hakemler Salvadorlu Aguilar, Fransız Turpin, Özbek Irmatov, Polonyalı Marciniak ve Alman Brych olurken, Türkiye’nin kupadaki en güçlü temsilcisi Çakır’ın adı listede yer almadı.

Dünya Kupası'nda bizleri başarıyla temsil eden Cüneyt Çakır'ın adı çeyrek final hakemleri arasında yer almadı. Rusya'da 'Fas-İran' ve 'Nijerya-Arjantin' maçlarını yöneten, 'Nijerya-Arjantin' maçındaki VAR kullanımı büyük takdir toplayan Çakır'ın adı ciddi şekilde final için geçmeye başladı!

 

DİĞER HABERLER